ULUDAĞ KEBAPÇISI / BURSA

Aslında fazla söze gerek yok.
Araştırıldığında bütün makalelerde, bloglarda mutlaka Uludağ Kebapçısı ile ilgili yazılar bulmak mümkün, ünü ve şanı yürümüş gitmiş.
Ben çok iyi bir yer hakkında ekstradan birşeyler yazmayacağım zaten.
2004 yılında Hürriyet’in klasikleşmiş en iyi 10 mekanı anlattığı yazılarında “En İyi 10 Bursa Kebabı” sıralamasında 1.lik almış bir yer burası.
Uludağ Kebapçısı Bursa’daki en köklü yerlerden birisi, kebabın orada doğduğu ve oluştuğu anlatılır hep dilden dile. Uludağ çevresi ve İnegöl’de yaylalarda yetişen özel besili hayvanlardan elde edilen etin özelliği dillere destan olmuş zaten!
Hayvanlar dağ kekikleri ve kaynak suları ile naturel ortamlarda yetiştiriliyormuş.

bursa santral garaj tarihi iskenderci

uludağ kebapçısı bursa

Mekan Santral Garaj diye adlandırılan şu anki Kent Meydanı AVM çaprazında kalıyor. Oldukça küçük bir yer. Tabii ki yılları devirmiş olmanın verdiği sıcak ve samimi bir ortam var. Duvarlarda artık yeni gelen ünlülerin  resimlerini asacak yer kalmamış.
Aşağıdaki  linkten detay olarak tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bursa Kent Meydanı AVM ve İstanbul Ataşehirde de şubeleri bulunmakla birlikte, gerçek mekan (Santral Garajdaki küçük dükkan) saat 18:00’a kadar açık.
Çok detaylı inceleme yapamazsanız web sitesinden şu alıntıları yayınlamak isterim. Güzel bir detay bence.

uludağ kebapçısı iskender

 ” Bu lezzeti Bursa’mızın dışında nasıl koruyabilecektik. Etimizi nasıl Bursa’da olduğu gibi hazırlayıp şubelerimize gönderecektik. Şoklama yapmamamız gerekmekteydi zira etin şoklanması bizim için lezzet kaybı demekti. En nihayet yaprak seklinde hazırlanıp şubelerimize gönderilme çalışmalarını bitirip ilk İstanbul şubemiz olan Kozyatağında denedik… MÜKEMMEL!
Evet evet altına imzamızı atacağımız lezzeti burada da yakaladık. Hiç bir şeyi risk etmedik ve 44 yıldır kullandığımız tereyağı, kömürü, şirayi, pideyi hatta salçayı her şeyi ama her şeyi Bursa’dan günlük olarak İstanbul’a taşıdık.
SONUNDA BASARDIK!!!
Şoklama yok!! her şey aynı ve Geleneksel yöntemle…

http://www.uludagkebapcisi.biz/

 

Reklamlar