DÖNERCİ CELAL USTA / İSTANBUL

dönerci celal usta sade döner

İstanbul ziyaretimizde elimde bir defter, not almışım şurası şurası vs. diye tutturuyorum. Kocaman şehir, yerler uzak, bebek var yanımızda. Nereyi söylesek trafik vardır, ooooo!! karşı tarafta nereden baksan gidiş dönüş 3 saat alır, yemek yiyeceğiz yaaa!!!
İstanbul’da illa ki yakınlarda mı yemek lazım??
Şaka bir yana İstanbulu çok iyi bilmiyoruz. Laf döndü dolaştı dönerden konu açıldı. Arkadaşlarımız Ankaralı oldukları için daha önce tavsiye üzerine Celal Usta’ya gitmişler ve bizi de tuttular götürdüler. Ankara Döneri krizini bastırmışlar ve sık sık da giderlermiş.
Mekan süper olunca aldık garsonu kafakola sordukça soruyoruz. Celal Usta kasapmış daha önceden, alacak verecek vs. germiş Celal Ustayı açmış döner salonunu. Gerçekten iyi ve lezzetli bir döner var burada. Tam adı döner salonu bu mekanın. Döner çeşitleri harici kebap, pide vs. işine girmemiş. Böyle bir döner yaparken gerek de yok ki zaten. Salon ne salaş, ne modern, ne gürültülü, ne sessiz. İdeal aile mekanı. Önünü çevreleyen dış mekanda mevcut, ister dışarıda ister içeride oturabilirsiniz.
”Aman tanrım, o ne dönerdi öyle” diyorduk eşimle feribotta dönerken bile. Muhteşemdi Celal Usta gerçekten. İnternet Celal Usta ile dolup taşmış zaten. Herkesten fikir ve yorum dolu dolu gelmiş, forumlar taşmış. Gırla yazı yazmaya gerek yok. Bizim tecrübemiz aşağıda.

Haydi afiyet olsun.

tabakta döner

 the fan of tasty foods diyor ki;
* Ayran ayran ayran ayran….kova ile isteyecektim neredeyse. HA-Rİ-KA!!!

susurluk ayranı

* Lavaş anında taş fırından çıkıyor, üzerine hemen döner ve sıcacık servis. O kalabalığa rağmen mükemmel organizasyon.
* Böyle bir paket servis popülasyonu olamaz gerçekten, arı gibilerdi.
* Döner lezzetli ve bol bol gerçekten.
* Künefe 4 kişi bir tane söyleyince kavga çıktı malum,15 dk önceden mutlaka kişi başı sipariş vermenizde fayda var.

künefe

dönerci celal usta

dönerci celal usta

İletişim ;
Atakent Mahallesi
Reşit Paşa Caddesi No: 47 / 1
Ümraniye / İstanbul
Telefon : 0.216.329 35 00

Reklamlar