KRISPY KREME / İSTANBUL

Şu an sadece İstanbul’da malesef ki.
Donut artık Türkiye’de de iyice tanınmaya, bilinmeye başlandı. Krispy Kreme Türkiye’deki en hızlı atılımı yapan marka oldu. Zamanında filmlerde polislerin yediği o tatlı  şey olarak biliniyordu. Donut genellikle halka şeklinde olan içi dolgulu ve üzeri kaplamalı olabilen yağda kızartılmış bir amerikan çörek çeşididir. Soğuk veya arzuya göre ılık olarak özellikle kahve yanında tüketilir. Donut hamuru özel bıçaklar ve kalıplar yardımı ile şeklini alır ve kabarma işlemi için özel haznelerde bekletilir. Daha sonra kızartılıp graze denen bir maddenin kaplamasından geçerek servise hazır hale gelir.
İlk olarak McDonald’s bir girişimde bulundu ama pazarlamsı zayıftı ve tutmadı. McDonald’s hala satıyor mu ? bilmiyorum ama o kadar devşirme bir donut  ile olaya girince Türk toplumunun tepkisi ve tanımlaması ;
– aynı bizim lokma gibi hatta daha kötüsü diye oldu.
Ürüne bu kadar kötü etiket yapıştırılınca Donut çok popüler olamadı. Daha doğrusu sattıkları pie ve diğer tatlılar kadar ilgi görmedi. Fastfood zincirlerinin yegane satabileceği tek ve değişmez tatlı dondurma ve kısmen de sundae oldu böylece.

Krispy Kreme uzunca bir zamandır beklenen büyük adımı attı. Şu an IKEA mağazalarındaki çıkış kafelerinde de donut satılmaya başladı. Oldukça seveni ve hastası var. Kahve ile en uyumlu ayakta atıştırılabilecek tatlı olarak ün yapıyor şu aralar.
Krispy Kreme şuan 17 ülke de 530 dükkan ile yılda tam 2,7 milyar adet donut üretimi yapıyor.
Çeşit çeşit donut var ve size uymayan olması imkansız. Web sitesinden inceleyebilirsiniz.
Ayrıca bazı şubelerde paket servis var.

Fotolar;
the fan of tasty foods 2010
İstanbul

İletişim ;
Forum İstanbul AVM Zemin Kat 
Bayrampaşa / İstanbul 

Tel: +90 212 437 06 86 

Web site ;
http://www.krispykreme.com.tr

 

Reklamlar