KAPTAN KAHVALTI SALONU / İZMİR

Kaptan Börek Kahvaltı Salonu, bir zamanların hayata tutunmaya çalışan pastanesi.
1990 yıllarının başı, Dudayev Bulvarı…. Onu kimse bilmezdi ne Bostanlı’da yaşayanlar ne de İzmirliler.O, yıllarca boş duran toprak yol, bulvar oldu çıktı. Zamanında Kaptan orada bulunan son binaydı. İlk açıldığında kel bir binanın altındaydı. Her rüzgarda önünde toz bulutları uçuşurdu. Tam Kırçiçeği’nin yanında ki son bina, ilerisi daha da toz ve toprak…
O zaman duyardık rivayete göre burası bulvar olacakmış ve bu yol taaa öbür taraftan Mavişehir’in arkasından dolaşacakmış…. Mavişehir’in arkasına gırla site yapılacak, Karşıyaka’nın kapalı spor salonu orada olacakmış…Buradan yol Çiğli’ye bağlanacakmış. İlerilere Avm falan yapılacakmışşşşş..mışş..mış.. !! Peh peh peh !!
Avm mi ? O da ne ?
Gerçekten bu sanş mı yoksa bir öngörü mü? Şehir planlamada çalışan bir akrabadan gelme gizli bilgi mi? Bilemiyorum.
Ama Kaptan’nın açıldığı ilk 3-4 sene belki de daha da uzun bir zaman felaketle geçmiştir diye düşünüyorum. Şu an bulunduğu yer paha biçilemez bir yer bence. Bu yazdıklarımı doğma büyüme Karşıyakalı olanlar bilir ve gözlerinin önüne daha iyi getirebiliyorlardır şu an. Eğer yabancıysanız Dudayev bulvarı olarak bulmak zor olabilir. Kabaca Carefour Mavişehir yolu üzeri, Göz Hastanesine gelmeden Kırçiçeği ile yanyana demek en iyi tarif olacaktır.

Kaptan Kahvaltı Salonu’nu severiz biz, Bostanlılılar oldukça sever gerçekten. Sürekli kahvaltı servisinin olduğu konseptin ilk ve tek temsilcisidir Kaptan. Sabahları kahvaltı salonu ve börek servisi olarak açılır ve saat 14:00 civarlarında kapanır. Özellikle İzmir’in yazın boşalması ve çocuk çocuğun yaz boyu Foça, Çeşme, Gümüldür, Özdere, Şakran, ve Çandarlı’ya hem akması hem de yaz boyu oralara dönmemecesine saçılması ile ilk etapta iş adamlarının, evlerde yanlız kalan babaların keşfettiği sonrasında iş temposu öncesi herkesin uğrak yeri olan bir mekan olması  Kaptan’ı oldukça tutulan bir mekan yaptı.
Börekler süperdir, kıymalı börek kavga sebebidir masalarda. Özellikle İlkbahar ve yazın bitmek bilmediği İzmir’in yalancı sonbaharında yan bahçe oldukça keyiflidir.

Son 2013 yazında ki İzmir ziyaretimizde mekanın adının Ali Kaptan olarak değiştiğini gördük. El değiştirdi mi bilemiyorum. Daha farklı bir menü ve tecrübeye hazırlıklı olmak gerekebilir.

  the fan of tasty foods diyor ki;
* Kahvaltıyı serpme olarak kişi sayısına göre sipariş verebilirsiniz, menü içerisinde kahvaltı için hazırlanmış set menüler var,
* Fiyat rahatsız etmeyecek kadar makul,
* Cumartesi ve Pazar garsonlar biraz şamşırıyorlar, gerçekten çok yoğun geçiyor, size zulüm olabilir,
* Mekan gazeteleri günlük olarak sabahtan temin ediyor,
* Böreklerin hepsini paket olarak kg ile  alabilirsiniz,
* Kayseri Böreği halis muhlis orjinal,

* Börekler arasında Lorlu Börek, Boşnak Böreği, Paçanga, Kıymalı Serpme , Peynirli Serpme gibi birçok çeşit mevcut,

* Dışardan bakınca restoran gibi gözükecektir ama değil,
* Kaptanda Kahvaltı planınız varsa bütün gün üstüne birşeyler yemeği unutun,

Fotolar;
the fan of tasty foods 2011
İzmir

İletişim ;
Dudayev Bulv.No:21 Mavişehir
Karşıyaka / İzmir
Tel : 0.232.330 50 40

Web site ;


Reklamlar