NİZAM / BALIKESİR

balıkesir nizam et lokantası nizam et mangal balıkesir,

Hem İstanbul’dan İzmir istikametine hem de İzmir’den İstanbul istikametine giderken Balıkesir civarlarında Nizam size yol boyunca  resmen gel gel yapıyor diyebilirim. Tabelalar car car sizi çağırıyor. Lezzet Durağınız diye sanki size bir olta atıyor. Sık sık geçerdik  önünden, bu sefer aldık yemi ve siyali verdik. Hemen kapısına park ettik, saat itibariyle oldukça sakin bir yerdi.
Mekan klasik yol üzeri lokantası görüntüsünde, 1950’den beri hizmet veriyormuş. Yol üzeri ama Balıkesir’den ciddi müdavimleri varmış.
Kabaca şöyle tarif edebilirim; İstanbul & Bursa tarafından İzmir’e doğru  gelirken  İkizcetepeler Baraj Gölünü geçince hemen karşınıza çıkacak. Dediğim gibi  yol üzerinde de sık sık hatırlatmalarını göreceksiniz. Nizam lezzet durağı olarak lanse ediyor kendisini yolculuk yapanlara, bence bu şekilde lanse etmelerinde son derecede haklılar.

 the fan of tasty foods diyor ki;
* Sipariş olarak et dolabından adet olarak siparişlerimizi verdik, kg hesabı olduğundan ona göre fiyatlandırıldı.Kişi başı 3 köfte,2 şiş ve 2’şer pirzola istedik.O yüzden mi bilmiyorum ama ızgaralar ortaya sırayla geldi ancak garnitür olarak birşey gelmedi. Özellikle domates, biber, soğan vs talep etmek durumunda kaldık. Gelenler de ızgarada ancak pişince etlerin sonuna ancak yetişti.Büyük olasılıkla  porsiyon siparişlerde muhtemelen öyle gelmiyordur.Yanında garnitürü vardır diye düşünüyorum.
* Serviste kuver olarak sunulan turşu biberler gerçekten çok güzeldi. Acısı, suyu, sirkesi, sarımsağı vs ne varsa içinde başarılıydı. Turşları kavanoz ile almak isterseniz alabiliyorsunuz, bu da çok iyi düşünülmüş.

nizam turşu

balıkesir nizam et mangal

* Salata bol ve taze, yoğurt kendi üretimleriydi, beğendik.

taze soğanlı salata

* Köfte, pirzola ve kuzu şiş oldukça başarılı.
* Köfte süper bir ayarda pişmiş, yumuşak ve içi sulu suluydu, masada duran harbi kekik köfteye gerçekten harika eşlik etti.

nizam ızgara köfte

nizam et restoran

nizam et balıkesir

* Izgara etler haricinde diğer sipesiyal yemekler ve tavuk kanat, sucuk ızgara vs. servis ediliyor.
* Yol üzerinde dış bahçe mevcut.
* Sabahları kahvaltı servisi var. Kahvaltıda oldukça iddalılar. Kahvaltı tam Türk usulü Köy kahvaltısıymış.
* Nizam et içkisiz servis veriyor. Haftasonları ve geceleri açık.
* Özellikle web sitelerinde sık sık Hijyen vurgulaması yapılmış. Bizlerde olumsuz bir durum yaşamadık.
*Üç kişi kişi başı et siparişlerimiz haricinde salata, yoğurt ve meşrubatlar sipariş ettik. 110 TL bir hesap ödedik.

nizam et biberiye turşusu

Fotolar;
the fan of tasty foods 2012
Balıkesir

İletişim ;
İzmir Yolu Üzeri
26. Km.
Balıkesir
Tel : 0 266 2919207

Web site ;
http://www.nizamzade.com/

 

Reklamlar