MEŞHUR SÖĞÜŞÇÜ HÜSEYİN USTA / İZMİR

 söğüşçü hüseyin usta izmir söğüşçü hüseyin usta 

Bu söğüş hakkında gerçekten ne yazsam boş….

İzmir’in favori sokak yemeklerinden. Cimbomlu Söğüşçü Ramazan Usta bu konuda bizim için baş tacıdır. Ne yani sadece orada mı var bu söğüş ?, tabii ki sadece orada yok. Her zaman farklı alternatiflere açık olanlar için İzmir adım başı söğüşçüdür. Bazen ters zamanlar olur gidemezsin, edemezsin falan… Bir söğüşçünün mutlaka bir B planı ve aksiyonu vardır. Benim için Mavi bar dönemlerinin vazgeçilmez yeridir Hüseyin Usta. 1982’den beri tek şube olarak çalışıyor. Bol malzeme ile söğüşün hakkını vermiştir her zaman. Yeri ise çok basit, Alsancak Kıbrıs Şehitlerinde dönerciler sokağı diye bilinen, Altınkapı’nın olduğu sokakta hemen ikinci dükkan. Ufacık tefecik ama bir fenomen. Adı üstünde dönerciler sokağı!! orası öyle bir yer ki hemen hemen herşey var. Rakipler sert, en baba farklı alternatif yemek yenecek  burası o sokakta. Hele bir de seviyorsanız…

Son yıllarda eşinin de eli değmiş artık bu işe, bayan elinden söğüş her zaman her yerde herkese nasip olmaz !

meşhur söğüşçü izmir

Bütün söğüşçüler gibi Hüseyin Ustada da içerik için klasik soru soruluyor. Acı, soğan, maydanoz, beyin eklenip eklenmeyeceğini siz de belirte bilirsiniz. Burada söğüş tam olarak sarılmamış dürüm şeklinde gelir, yanında da tabak ve çatal gelir. Tabak ve çatal neden geldiğini söğüşün sonuna yaklaştıkça anlayacaksınız. Düşenleri tabaktan sıyırmak en zevkli finaldir her zaman. Hüseyin usta söğüşün yanına kendi ayranından da satıyor. Tavsiye ederim.

İnterneti incelediğinizde bir Karşıyaka şubesi lafı ve yazıları dolanıyor ortalıkta, orada da sorduk. Kesinlikle başka şubesi yoktur bilgisi aldık.
Dahası duvardaki yazısında da bunu vurgulamış mekan. Nisan 2013 itibariyle fotosu aşağıdadır. Karşıyaka da bulunan Hüseyin usta fake’dir.

söğüşçü hüseyin
 

 the fan of tasty foods diyor ki;
* Yakın çevreye paket servis var.
* Başka şubesi yoktur.
* Lavaşı tek lavaş olarak sipariş verebilirsiniz.
* Kendi ayranları haricinde şalgam suyu söğüşün pezevenkidir. Çok yakışır.

yayık ayran

* Çok dolu anlarda ayakta kalma ihtimali yüksek. Mekan 14-16 kişi ya alır ya almaz, o zamanlar da ayaküstü mecburen.
* Söğüş hastalarına sorun, burayı bilmeyen yoktur.
* Dürüm haricinde tabaktada porsiyon servisi var.

alsancak söğüşçü hüseyin

Fotolar;
the fan of tasty foods 2013
İzmir

İletişim ;
Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzeri 1444 sokak No:11/E
Dönerciler Sokağı / Alsancak
İzmir
Tel : 0 232 463 30 68

Web site ;

Reklamlar