KİMYON IZGARA / BURSA

bursa kimyon ızgara

Kimyon Izgara için söylenecek tek bir cümle var. Bursa’nın yükselen değeri !!!
Ne yalan söyleyeyim ilk açıldığını gördüğümde iki aya kadar gümler, yazık demiştim. Ama bunu dememin sebebi Kimyon Izgara değil, bulunduğu ve çok iyi tanıdığım yeri sebebiyle demiştim. Bursa Özlüce’den bahsediyorum, öyle ki çok sağlam isimler geldi ve bir bilemedin iki ay içerisinde hepsi gitti. Sayayım isterseniz Big Mamma’s , mahfel, Bread House, Kafkas , koskoca Migros, Waffle Art… bunlar isimler ve markalar bir dünya esnaf, börekçi, kasap vs. say say bitmez.

Kimyon Izgara’da garip birşey var. Önünden her geçişimde oldu valla, maşallah, iyi iyi dedirten birşeyler oldu. Bir seneden fazla bir süredir oldukça iyi bir performans ile yükselişine devam ediyor. Her geçişte kanımız kaynıyor. İçerisi cıvıl cvıl, çok ferah… Butik kasap konsepti çok güzel işliyor. Eşimle gidelim artık süper mekan keşfettik yazalım mutlaka heyacanı ile yanarken masamıza gelen amerikan servis üstündeki Sahrap Soysal ve Mehmet Yaşin Lezzet Durakları yazılarını görünce yıkıldık. Biz keşfedecektiiiikkk !!!
Aslında sevindik tabii ki, gerçekten kısa sürede dikkatleri çekmiş Kimyon Izgara, BRAVO !!

Amatör ruh ve kurumsal görünüşün harika bir uyumu var burada. Ben çok fazla birşey anlatmak istemiyorum kısaca web sitelerinde ki hakkımızda yazısını okumanız yeterli. Herşeyi çok iyi anlatıyor zaten. Ailece çok güzel zaman geçirdik, lezzete doyduk. Mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

patates kızartması

 the fan of tasty foods diyor ki;
*İlk sözüm İnegöl Köfte’ye, Bursa’ya geldiğimizden beri takdir edersiniz ki köfte ve iskender olayının dibine vurmuş durumdayız. Hepsine gittik diyebilirim. Hatta İnegöl’e bile. Her yerde kayış gibi olan İnegöl Köfte burada muhteşemdi. İçleri sulu ve pişimi tam ayarında, tek kelime ile muh-te-şem!!

inegöl köftesi

* Pideli köfte oldukça bol porsiyondaydı ve lezzetliydi, Pideleri ısıtılmış ve kıtırdı. Üzerine masada gezdirilen tereyağ başarılıydı ve rahasızlık vermedi.

pideli köfte

bursa pideli köfte

* Piyaz zayıftı, ancak üzerine yağını, sumak ve sirkesini koyunca biraz daha iyi oldu. Fasulyeleri tane taneydi ve dirice pişmişti.

piyaz

*  Özel Kimyon Special meraklılarını tatmin eder, içi pastırma ve kaşarlı. Pişimi yine çok süperdi. Biraz fiyatı arttırılıp 2 adet olabilirmiş.

kimyon ızgara special

kimyon special köfte

* Tabaklarda öyle köfteyi bozacak yok pilavmış, patatesmiş vs gelmiyor. Köfte köfte gibi servis ediliyor, yani köz domates ve biber ile.
* Belli ki bir çok şeye ve detay’a dikkat ediliyor burada, bu yüzden patateslerin de kısa zamanda elde kesme patates’e geçmesini bekliyoruz.

közlenmiş domates söğüş

* Herkes çok ilgili ve güler yüzlüydü, çok başarılı bir servis hizmeti aldık.
* Bahsetmeden geçemiyeceğim bir konu ise mekanda ki tuvaletler, gidip görmeniz gerek. Birisi belli ki bu işe kafayı ciddi patlatıyor, ellerine sağlık gerçekten.
* Mahalle kasabı havası veren et tezgahına uğramadan geçmeyin, etler kg olarak satış, kendi yapımları sucuk bile var.

kimyon ızgara & et market

*Mekanın kasap bölümünde ve ızgarasında Uludağ eteklerinin zengin florasında yetişen yöre hayvanlarından elde edilen etler kullanılıyor.
* İçerisi ile birlikte mekan kapasitesi 200 kişiyi buluyor.
* Çocuklar için bir oyun alanı da bulunuyor.
* Paket servis var. Köftelerinizi eve pişmiş veya çiğ olarak sipariş edebiliyorsunuz.

kimyon bursa

Fotolar;
the fan of tasty foods 2013
Bursa

İletişim ;
Ertuğrulkent 100.Yıl Mah. Necip Hablemitoğlu Cd.
Atalay İş Merk. NO:3/A
Nilüfer / Bursa
(İzmir yolu üzeri Özlüce Özdilek Grossmarket yanı)
Tel : 0 232 413 44 54

Web site ;
www.kimyonızgara.com

 

Reklamlar