ANGRY BIRDS KANEPE YAPIMI

 angry birds kanepe

Malzemeleri ; (25 adet)
* 25 adet dilimli tost ekmeği
* 25 adet salam
* kaşar peyniri dilimleri (göz yapmak için)
* krem peynir veya yumuşak tereyağ (salamların ekmek üzerine yapışması için)
* bir kase dilimli siyah zeytin (göz ve kaş yapmak için)
* 4-5 dilim burger peyniri ( gaga yapmak için)

Yapılışı ;

– Angry Birds figürleri için ben bir adet tost ekmeğinin ortasını bardak kullanıp kalıp çıkartarak yaptım. Ancak ekmekten tasarruf etmek ve sayıyı artırmak için daha küçük bardak kullanarak daha ufak kuşlar yapabilirsiniz. (Salam dilimine göre bir boy için en iyisi  su bardağı ile olur, böylece salamları da ayrıca küçültmenize gerek kalmaz, dilimlenmiş şekli ile kullanabilirsiniz.)
– Bir dilim ekmeği tezgaha koyun, bir bardağın tersiyle ekmeğe bastırın ve kuşların yuvarlak figürlerini önceden hazırlayın. Ekmekleri kurumamaları için kapaklı bir kap içinde bekletin.
– Diğer tüm hazırlıklarıda sırası ile tamamlayın. Kanepe yapımına en son seri olarak geçin.
– Dilimli salamların altlarından kuşlara kanat efekti vermesi için resimdeki gibi ufak üçgenler çıkartarak kesin. (çıkan salamları omlet için ayırabilirsiniz)
– Kaşar peynirlerinden minik yuvarlak göz çevrelerini yapın. (kalem kapağı ile olabilir veya göz olabilecek makul boyutlarda yuvarlak bir şeyle kalıp çıkartabilirsiniz)
– Dilim zeytinleri ortadan ikiye bölün, bunlar kuşların kaşları olacak. Ayrıca göz için yine ufak hatta minicik zeytin dilimlemeniz gerekecek. Bunlarda kuşların göz bebekleri olacak.(tane karabiber de olabilir)
– Burger peynirlerinden de yine resimdeki gibi minik sarı gagalar lazım. Bunları da önceden hazırlamanızı tavsiye ederim.
– Tüm malzemeyi birleştirerek Angry Birds yapmaya başlamadan önce steril edilmiş bir cımbız çok işinize yarıyacak.

angry birds kanepe nasıl yapılır

angry birds kanepeler

– Bir kuşu tamamlamak için önce bir yuvarlak bir ekmek alın, üzerine çok ince tereyağ veya krem peynir sürün (salamı ekmek üzerinde tutuyor), önce salamı koyun. Sonra kaşar peynirlerinden gözleri ve sonra göz bebeklerini koyun. Kaşları koyarak kızgın  ifadeler verin. Son olarak gagasını da koyun. Bu şekilde bütün kanepeleri tamamlayın.
– Üzerine streç örterek servise kadar buzdolabında saklayın.

Afiyet Olsun

Reklamlar